Історія суднобудівного відділення почалася з Постанови Ради Міністрів СРСР від 21.05.1946 та наказу Міністра суднобудівної промисловості № 401 від 25.09.1946 на підставі цих документів був створений Херсонський судномеханічний технікум. Спеціальностей спочатку було три: «Суднокорпусобудування», «Суднові механізми», «Обробка металів різанням». В 1954 році технікуму присвоєно ім’я адмірала Ф.Ф.Ушакова, одного із засновників суднобудівної верфі в місті Херсоні.

В 1967 році технікум був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора.

В 60-х роках минулого століття виникла потреба в спеціалістах по монтажу та налагодженню суднових автоматизованих систем, в 1969 році в технікумі була створена електромеханічна спеціальність.

В 2004 році згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 18 від 15.01.2004 року Херсонський судномеханічний технікум приєднано до Херсонського морського коледжу.

Сьогодні відділення готує висококваліфікованих фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня молодший спеціаліст з трьох спеціальностей: «Суднокорпусобудування», «Зварювальне виробництво», «Обслуговування верстатів з числовим програмним управлінням і робототехнічних комплексів».

«Суднокропусобудування» – втілює в собі професію кораблебудівника, складну для освоєння, відповідальну та почесну. Молодші спеціалісти після закінчення навчання здатні виконувати складальні, газорізальні, електрозварні, роботи. Вони вільно володіють сучасною технологією та організацією складання суден, вільно читають та складають конструкторську та технологічну документацію.

«Зварювальне виробництво» є пріоритетною у розвитку сучасного виробництва і потребує постійного професійного росту спеціалістів. Студенти спеціальності вивчають основні методи зварювання, особливості монолітних з’єднань, проектують різноманітні форми металевих конструкцій та технологічні процеси щодо їх виготовлення, володіють всіма способами зварювання чорних та кольорових металів, сплавів, вміють користуватися зварним обладнанням.

Розвиток суднобудування завжди був показником науково-технічного рівня держави, тому що суднобудування акумулює в своєї продукції досягнення великої кількості суміжних галузей промисловості.

Спеціальність «Обслуговування верстатів з числовим програмним управлінням і робототехнічних комплексів» втілює в собі професію машинобудівника та програміста складну для освоєння і цікаву в роботі. Спеціальність дає змогу підкоряти складні різноманітні верстати волі фахівця, який складає керуючі програми обробки деталей на всіх видах верстатів з програмним управлінням: свердлильних, фрезувальних, токарних та інших. крім того випускник спеціальності «Обслуговування верстатів з числовим програмним управлінням і робототехнічних комплексів» вміє складати технологічну та конструкторську документацію, досконало володіти комп’ютерними технологіями.

Перші практичні навички майбутньої професії у відповідності до графіку навчального процесу студенти ІІ та ІІІ курсів отримують в майстернях академії. Це слюсарна, верстатна, зварювальна практики. На IV курсі студенти перебувають на виробничих практиках на заводах, де вони отримують свій перший робочий розряд.

З усіх спеціальностей студенти отримують робочу професію, а саме: складальник корпусів, газоелектрозварник, фрезерувальник, токар, свердлувальник. Сьогодні в Україні робочі спеціальності дуже потрібні. Не дивлячись на кризу, ПАТ «Херсонський суднобудівний завод», Херсонський державний завод «Палада» працевлаштовує випускників відділення. Нашим випускникам завжди раді на Київському, Керченському, суднозаводах, та інших.

Наші зварювальники затребувані не тільки на суднобудівних заводах, а і на суднах в морі. Випускники відділення охоче продовжують навчання в академії.

Студенти відділення із задоволенням відвідують гурток юного зварювальника , створений на базі лабораторії зварювання. Щорік проводяться тижні спеціальностей, проходить конкурс на кращий дипломний проект.

До кожного свята студенти влаштовують конкурси стіннівок. У кого є хист до художньої самодіяльності, займаються в студентському клубі, в гуртожитку працює спортивна зала з тенісними столами. Часто студенти-суднобудівники займають призові місця в спортивних змаганнях області, України. Серед наших випускників є чемпіони мира та Європи з академічної греблі та веслування.

Контакти:

м.Херсон, вулиця 40 років Жовтня, будинок 25, аудиторія 412

Тел: 0913553129